Afschot houtduif weer mogelijk in Overijssel
Provincie Overijssel heeft de mogelijkheden voor het bestrijden van wildschade verruimd. Gedeputeerde Staten staan toe dat in die provincie volledig gebruik worden gemaakt van de landelijke vrijstelling voor de bestrijding van Canadese gans, houtduif, kauw, zwarte kraai, vos en konijn.

De maatregel geldt tot 1 september 2019. Volgens GS is het wenselijk dat populatiebeheer, schadebestrijding en jacht gecoördineerd en planmatig plaats vinden.
De ontheffingen vallen binnen het eerder goedgekeurde faunabeheerplan. De faunabeheereenheid Overijssel heeft zelf om de mogelijkheid tot ontheffing verzocht . Deze wordt toegevoegd aan het lopende faunabeheerplan.
Afrijpend graan
De verruiming van het provinciaal beleid komt precies op tijd voor met name de graantelers in Overijssel, stelt LTO-bestuurder Dirk Dekker van Regio Oost vast. 'Houtduiven hebben het nu gemunt op het afrijpende graan. Als ze daar op vliegen, schudden ze de hele aar leeg. Een paar duiven kunnen zo flink huishouden', aldus Dekker.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WD) #692271
Gebruikt, € 5.313
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
-
Case Maxum 5140 Plus
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (WD) #691829
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %