Landbouwareaal krimpt 7 procent
Het landbouwareaal in Nederland is tussen 2000 en 2014 ruim 135.000 hectare kleiner geworden. Een daling van zo'n 7 procent, geeft LEI Wageningen UR aan.
Meer dan driekwart van dit areaal is omgezet in bebouwd gebied. De prijzen van landbouwgrond zijn gestegen. In het vierde kwartaal van 2014 tot gemiddeld ongeveer 55.000 euro per hectare, staat in het Landbouw-Economisch Bericht (LEB).
De agrarische grondprijs laat op lange termijn een trendmatige stijging zien, doorbroken door perioden waarin de prijs eerst sterk stijgt en vervolgens sterk daalt.
De stijging is sterk bepaald door de schaalvergroting in de grondgebonden landbouw. Een andere factor is de rentevoet, die op een historisch laag niveau is beland, weet het LEI.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
Lemken Vari-Opal 7 3 schaar ploeg (OLD) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %