Spuiten buiten landbouw in de ban
Het kabinet legt het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen buiten de landbouw drastisch aan banden. De toepassing op verharde terreinen is vanaf 2016 helemaal verboden.
Dat staat in een wijzigingsvoorstel van het Besluit gewasbeschermingsmiddelen en biociden. Staatssecretaris Wilma Mansveld (Milieu) heeft het voorgelegd aan de Tweede Kamer.
Onverharde terreinen
Vanaf eind 2017 wordt ook het professionele gebruik van gewasbeschermingsmiddelen op overige (onverharde) terreinen verboden. Alleen in speciale gevallen zijn nog uitzonderingen mogelijk.
Met de maatregel wil Mansveld de waterkwaliteit verder verbeteren. Ook wordt het brede publiek op deze manier minder blootgesteld aan gewasbeschermingsmiddelen.
Niet voor landbouw
Het besluit is niet van toepassing op land- en tuinbouwbedrijven voor het telen en kweken van gewassen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 4.080
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Woensdag13° / 8°30 %
-
Donderdag15° / 5°5 %
-
Vrijdag18° / 7°20 %













