5 ton illegale middelen onderschept
De politie heeft bij een bedrijf in Ridderkerk ruim 5 ton illegale gewasbeschermingsmiddelen aangetroffen en in beslag genomen.

De inbeslagname heeft volgens berichtgeving in Trouw al eerder dit jaar plaatsgevonden. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en de douane hebben deze week het bedrijf en een woning in Maassluis doorzocht.
Daarbij is de administratie meegenomen. Er zijn geen aanhoudingen verricht.
Afkomstig uit China
De betreffende middelen zijn afkomstig uit China. De zaak kwam volgens Trouw al aan het rollen toen in 2011 en 2012 in de haven van Rotterdam containers met illegale middelen zijn onderschept.
Het bedrijf in China dat verantwoordelijk is voor de levering wordt ervan verdacht de illegale producten voorzien van officiële merknamen als reguliere gewasbeschermingsmiddelen op de Europese markt te brengen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X948 (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %
-
Donderdag24° / 11°5 %