5 ton illegale middelen onderschept
De politie heeft bij een bedrijf in Ridderkerk ruim 5 ton illegale gewasbeschermingsmiddelen aangetroffen en in beslag genomen.

De inbeslagname heeft volgens berichtgeving in Trouw al eerder dit jaar plaatsgevonden. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en de douane hebben deze week het bedrijf en een woning in Maassluis doorzocht.
Daarbij is de administratie meegenomen. Er zijn geen aanhoudingen verricht.
Afkomstig uit China
De betreffende middelen zijn afkomstig uit China. De zaak kwam volgens Trouw al aan het rollen toen in 2011 en 2012 in de haven van Rotterdam containers met illegale middelen zijn onderschept.
Het bedrijf in China dat verantwoordelijk is voor de levering wordt ervan verdacht de illegale producten voorzien van officiële merknamen als reguliere gewasbeschermingsmiddelen op de Europese markt te brengen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 S4
2018, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Woensdag15° / 11°60 %
-
Donderdag13° / 10°100 %
-
Vrijdag11° / 8°95 %