Gele roest al vroeg in wintertarwe
Op een proefperceel van BASF en gewasbeschermingsfirma Heyboer in Flevoland zijn al vroeg in het seizoen aantastingen van gele roest te vinden.
In de betreffende rassendemo op een akkerbouwbedrijf bij Biddinghuizen zijn de eerste verschijnselen van gele roest in minimaal vier verschillende rassen te vinden. Vlekken veroorzaakt door septoria komen in vrijwel alle rassen voor.
'Voor gele roest is dit extreem vroeg', aldus technisch adviseur Bert Westhoff van BASF. 'Vooral in gevoelige rassen als Asano en Lincoln komen we nu al de eerste aantastingen tegen. Dat blijkt ook in de praktijk.'
Curatieve werking
Als er geen winterperiode meer komt dan kunnen de vroege infecties doorzetten en zorgen voor een behoorlijke ziektedruk. 'Het betekent dan dat tarwetelers de voorbespuiting moeten uitvoeren met middelen met een sterke curatieve werking', zegt Westhoff.
'Eventueel kunnen ze een zogeheten T0-bespuiting overwegen om verdere opbouw van de schimmels tegen te gaan.' De vroege verschijning van gele roest heeft onder meer te maken met de opkomst van een nieuwe fysio die kan infecteren bij lagere temperaturen dan eerdere fysio's.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
-

Case IH FARMALL 120M
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (ZUI) #777845
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %











