Subsidie voor onderwaterdrainage Utrecht
Voor Utrechtse melkveehouders is een subsidieregeling in aantocht die een investering in onderwaterdrainage voor 50 procent vergoedt. De provincie stelt 207.500 euro ter beschikking voor de maatregel tegen bodemdaling.
De regeling wordt vandaag door de stuurgroep landbouw van de gebiedscommissie Utrecht-West besproken. De provincie wil dit jaar de regeling openstellen voor Zegveld Noord en eventueel ook voor Groot Wilnis-Vinkeveen.
Deze gebieden hebben samen met Maarsseveen – Westbroek prioriteit voor onderwaterdrainage in het Utrechtse veenweidegebied.
Kosten
De geschatte kosten voor onderwaterdrainage liggen rond de 2.000 euro per hectare. In Zegveld Noord is naar verwachting 100 á 200 hectare haalbaar.
Beleidssecretaris Theo Stam van LTO Noord Utrecht vindt de regeling een mooie stap. ‘Ik ben wel benieuwd hoeveel stimulans dit biedt aan boeren om geld te investeren onder de grond.’
Zuid-Holland
In Zuid-Holland is een vergelijkbare subsidieregeling al sinds begin dit jaar opengesteld. Een onderzoek van Wageningen UR toonde aan dat onderwaterdrainage gunstig is voor de bodemdaling en waterkwaliteit.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Oost/West
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (RL) #692017
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor, compact 3039R (HG) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %