Rechter keurt gastransporttarief goed
Gas Transport Services (GTS) hoeft de tarieven voor het transport van aardgas niet aan te passen. Dat heeft de rechter gisteren bepaald.
De zaak was aangespannen door VENW, belangenbehartiger van kleine en grote gasverbruikers. VENW vindt dat Gasunie via dochter GTS te hoge tarieven heeft berekend voor het transport in de periode 2006 tot 2013. Deze tarieven zijn vastgesteld met goedkeuring van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa).
VEMW had de zaak aangespannen omdat de organisatie vindt dat gasverbruikers betalen voor reeds afgeschreven netwerken. Verder vindt VEMW dat te hoge kosten voor onder meer financiering zijn doorberekend.
Staatskas
VENW is van mening dat de gasverbruikers over de hele periode in totaal € 2 miljard teveel hebben betaald doordat de NMa de te hoge tarieven van Gasunie heeft gelegitimeerd. Dit geld is naar de staatskas gevloeid.
NMA is blij met de uitspraak van de rechter omdat nu definitief duidelijkheid is gekomen over de tarieven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (EMT) #781760
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T235 direct
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 722 Vario Gen7.1
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %











