Rusland zoekt rem op graanprijs
President Vladimir Poetin kondigt maatregelen aan om een einde te maken aan de prijsstijgingen voor granen in Rusland.
Onduidelijk is nog volgens http://www.productschapakkerbouw.nl/files/wb2012-41.pdfhet weekbericht granen van Productschap Akkerbouw welke maatregelen Poetin bedoelt. Deze week verkondigde de president nog dat Rusland ondanks de droogte dit jaar voldoende graan heeft geproduceerd voor interne consumptie.
Geruchten gaan dat de Russische autoriteiten overwegen tot en met 31 december ongeveer 1 miljoen ton tarwe uit eigen staatsvoorraden te verkopen voor afzet op de interne markt. Dat moet zorgen voor een betere balans tussen vraag en aanbod en de prijsvorming in de hand houden.
Totale graanoogst
De Russische minister van Landbouw heeft aangegeven dat de totale graanoogst 71 miljoen ton zal bedragen dit jaar. Dat is 23 miljoen ton minder dan in 2011.
De minister verwacht dat 10 miljoen ton beschikbaar is voor export. Rusland exporteerde vorig jaar nog 27 miljoen ton graan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692704
Gebruikt, € 5.247
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %