Nederlandse grondstof voor Belgische patat
Belgische aardappelverwerkers zijn voor de productie van frites voor een deel afhankelijk van Nederlandse grondstoffen.
De continue vraag uit onder meer België zorgt voor een aanhoudende vaste stemming op de actuele aardappelmarkt. De fysieke prijs voor 40 millimeter opwaarts fritesgeschikte aardappelen afland geleverd steeg deze week naar € 18 per 100 kilo.
Voor droog uit de schuur geleverde aardappelen, zoals bijvoorbeeld Ramos, betalen handelaren afteler tot € 20. Voor levering in november en december is de prijsindicatie € 21. De prijzen lopen op tot € 25 voor Fontane en € 27 voor Innovator voor levering in maart of april.
Verre bestemmingen
De export naar verschillende verre bestemmingen zoals het Midden-Oosten, het Caribisch gebied en Afrika blijft voor aardappelen goed doorlopen. Hetzelfde geldt ook voor dichterbij gelegen bestemmingen als Groot-Brittannië en dus ook België.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 4.080
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag17° / 7°0 %
-
Donderdag14° / 8°20 %
-
Vrijdag13° / 8°60 %











