Mestregels goed nageleefd
De mestregels worden over het algemeen goed nageleefd door agrarische ondernemers en mestvervoerders. Dat concludeert Dienst Regelingen (DR).
DR baseert zich op controles 2010 op de verantwoordingsplicht en de gebruiksnormen die gelden bij het mestbeleid.
Volgens de mestregels zijn ondernemers verplicht een administratie bij te houden. De gebruiksnormen geven de maximale hoeveelheid stikstof en fosfaat aan die gebruikt mag worden voor het bemesten van de landbouwgrond.
80.000 controles
DR en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) controleerden alle bedrijven, in totaal zo'n 80.000, voor de mestwet. Daarbij zijn ongeveer 1650 bedrijven nader onderzocht. Uiteindelijk zijn er 95 boetes opgelegd voor overtreding op de gebruiksnormen en 19 boetes voor overtreding op de verantwoordingsplicht.
De nadruk op de handhaving van het mestbeleid ligt op het aanpakken van grote overtreders. 1 mesttransporteur heeft over het jaar 2010 € 500.000 aan boetes opgelegd gekregen. Met deze zware overtredingen is er een groter risico op schade aan het milieu. Een aantal grote mestovertreders wordt inmiddels strafrechtelijk vervolgd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH CVX 175
2012, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 6°90 %
-
Zaterdag10° / 4°40 %
-
Zondag11° / 0°40 %










