Geen verwerkingsplicht klein mestoverschot
Veehouders met een klein overschot kunnen vrijgesteld worden van de verwerkingsplicht. Dat staat in het wetsvoorstel voor het mestbeleid na 2013 van EL&I-staatssecretaris Henk Bleker.
Hoeveel een klein overschot precies is, is nog niet duidelijk. Naar verwachting komt het rond de 500 kilo fosfaat te liggen.
'Veehouders met een klein overschot kunnen de verwerkingsplicht ook voorkomen door extra grond te verwerven of het aandeel fosfaat te verminderen via het voerspoor', zegt Mark Heijmans, LTO-specialist milieu.
10 kilometer
LTO wil ook dat veehouders de mogelijkheid moeten krijgen om hun drijfmestoverschot binnen een straal van 10 kilometer af te zetten. Daarvoor moet wel een contract worden gesloten met de andere grondeigenaar.
Die regeling is vergelijkbaar met de huidige boer-boer-regeling. Voor vaste stromest zou een straal van 25 kilometer moeten gelden.
Verwerken of exporteren
Veehouders met een mestoverschot moeten verplicht mest gaan verwerken of exporteren. Volgens Bleker moeten veehouders in 2015 in het zuiden 50% verplicht verwerken, in het oosten is dat 30% en in overige delen 10%.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











