Aantal Q-koortsinfecties veel groter
Achter één Q-koortsmelding zitten waarschijnlijk 13 infectiegevallen. Dat stelt Wim van der Hoek die gisteren promoveerde op de Universiteit Utrecht, op basis van bloedonderzoek.
Volgens Van der Hoek is daarmee het aantal infecties met de Q-koortsbacterie veel groter dan gedacht. Een infectie geeft meestal geen of lichte klachten.
Verspreiding
Ook concludeert de promovendus dat Q-koorts vooral voorkomt rond besmette melkgeitenbedrijven en niet rond vleesschapenbedrijven. De verspreiding van de bacterie vanuit besmette bedrijven hangt af van wind en andere weersfactoren, vegetatie en bodem.
Op basis hiervan adviseert Van der Hoek in zijn igitur-archive.library.uu.nl/dissertations/2012-0607-200454/vanderhoek.pdfonderzoek dat melkgeitenbedrijven beter niet gevestigd kunnen worden in akkerbouwgebieden met weinig vegetatie en lage grondwaterstand.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (RL) #692016
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (WCH) #690551
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %