Slachtoffers Q-koorts krijgen geld
Het kabinet stelt €10 miljoen ter beschikking aan een onafhankelijke stichting ter ondersteuning van Q-koortspatiënten. Dit als 'een oprechte poging tot toenadering' tot ontevreden Q-koortsslachtoffers.
Staatssecretaris Henk Bleker (EL&I) en minister Edith Schippers(VWS) hebben dat vanmiddag bekendgemaakt. Het gebaar is een reactie op het rapport ‘Het spijt mij, over Q-koorts en de menselijke maat’ van de Nationale ombudsman.
Geschaad vertrouwen
Volgens de bewindslieden voelt het kabinet mee met de mensen die ziek zijn geworden of op een andere ingrijpende wijze hun leven hebben zien veranderen. Ze willen graag het vertrouwen in de overheid, dat door de aanpak van de Q-koorts is geschaad, herstellen.
Het bestuur van de stichting ter ondersteuning van Q-koortspatiënten beslist zelf, in overleg met de patiënten, over de besteding van de overheidsbijdrage. Bleker en Schippers denken aan advies, begeleiding en onderzoek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6090 Powercommand
2009, P.O.A.
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
-

John Deere 5100M trekker (ETT) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075M (AKK) #703361
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag19° / 11°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag22° / 14°50 %











