Slachtoffers Q-koorts krijgen geld
Het kabinet stelt €10 miljoen ter beschikking aan een onafhankelijke stichting ter ondersteuning van Q-koortspatiënten. Dit als 'een oprechte poging tot toenadering' tot ontevreden Q-koortsslachtoffers.
Staatssecretaris Henk Bleker (EL&I) en minister Edith Schippers(VWS) hebben dat vanmiddag bekendgemaakt. Het gebaar is een reactie op het rapport ‘Het spijt mij, over Q-koorts en de menselijke maat’ van de Nationale ombudsman.
Geschaad vertrouwen
Volgens de bewindslieden voelt het kabinet mee met de mensen die ziek zijn geworden of op een andere ingrijpende wijze hun leven hebben zien veranderen. Ze willen graag het vertrouwen in de overheid, dat door de aanpak van de Q-koorts is geschaad, herstellen.
Het bestuur van de stichting ter ondersteuning van Q-koortspatiënten beslist zelf, in overleg met de patiënten, over de besteding van de overheidsbijdrage. Bleker en Schippers denken aan advies, begeleiding en onderzoek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692290
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag22° / 14°70 %
-
Dinsdag20° / 13°30 %
-
Woensdag20° / 12°10 %