Congresgangers getest op Schmallenberg
Dierenartsen die vanmiddag deelnemen aan het congres van de Groep Gezondheidszorg Landbouwhuisdieren (GGL) van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde, worden getest op Schmallenberg-virus.
Het bloedonderzoek, dat op vrijwillige basis wordt uitgevoerd, moet uitwijzen of het Schmallenberg-virus, dat in Nederland al ruim 1200 dieren heeft getroffen, kan overslaan op mensen. Het congres wordt gehouden in conferentiecentrum Zonheuvel in Doorn.
GGD voert de vrijwillige bloedafname uit, in opdracht van het volksgezondheidsinstituut RIVM uit. Tot nu toe wordt het zeer onwaarschijnlijk geacht dat het Schmallenberg-virus op mensen overslaat.
Uitslag eind april
De dierenartsen die wordt gevraagd bloed af te staan, moeten artsen zijn die in contact zijn geweest met besmette boerderijen. In totaal worden van zo'n 350 personen 2 buisjes bloed afgenomen. Ongeveer 50 daarvan zullen dierenartsen zijn.
Gekeken wordt of daar afweerstoffen te vinden zijn tegen het virus. Eind april wordt de uitslag verwacht.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virus Schmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6140R (HG) #64846
Gebruikt, € 64.500
-
Vicon Schudder Fanex 804 (LH) #30604
Gebruikt, € 13.100
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ZOB) #692561
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %