Varkenshandel lijdt niet onder importstop
De Nederlandse varkenshandel heeft geen last van de importstop voor Europees vee in Rusland. Dat zegt voorzitter Piet Thijsse van de Nederlandse Bond voor Handelaren in Vee (NBHV).
‘Er gaan geen levende varkens naar Rusland’, zegt hij. Hij vreest wel voor een grote economische impact als Rusland straks varkensvlees uit Nederland gaat verbieden.
Rusland dreigde deze week om vanaf 20 maart de grenzen te sluiten voor alle varkensvlees uit Europa. Onder meer Vion en Van Rooi Meat exporteren varkensvlees naar Rusland. Op jaarbasis gaat circa 25.000 ton Nederlands varkensvlees naar het land.
Rundvee
De gevolgen van het importverbod op levend rundvee begint zich in de veehandel wel enigszins af te tekenen, zegt Thijsse. De situatie is echter niet zo erg als in Duitsland waar volgens hem duizenden dieren in quarantaine zitten.
Blauwtongvrije status
De Blauwtongvrije status geeft overigens weer wat lucht aan de veehandel, omdat rundvee en schapen weer naar alle EU-lidstaten mogen worden vervoerd. ‘Aan de andere kant, zijn bijna alle derde landen inmiddels gesloten in voor rundvee, schapen, geiten en hun fokmateriaal, in verband met Schmallenberg.’
Dat Rusland de grenzen heeft gesloten voor al het Europese vee, noemt Thijsse een geluk bij een ongeluk. ‘Gedeelte smart is halve smart.'
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virus Schmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (MM) #692560
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Tractor 6120R (MD) #63072
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X948 (HG) #31306
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %