Aanpak knelpunten gewasbescherming
Kleine teelten kennen niet minder dan 550 knelpunten op het gebied van gewasbescherming. De partijen verenigd in het Centre Speciality Crops spannen samen om de 24 grootste knelpunten daarvan aan te pakken.
Dinsdag werden ze het daarover eens op een www.specialitycrops.eu/documents/home.xml?lang=nlbijeenkomst in Den Bosch.
In totaal zijn er voor 530 van de 550 knelpunten oplossingen in beeld, via onderzoek of toelating. De 8 coördinatoren effectief middelenpakket hadden elk daaruit voor hun deelsector een top 3 samengesteld van grootste knelpunten. Die 24 knelpunten krijgen prioriteit.
Oplossingen
Het Ctgb heeft al verkend hoe groot de kansen zijn van de beoogde oplossingen voor die knelpunten. Dat kunnen zijn nieuwe chemische middelen, nieuwe biologische middelen of aanpassing van de behandeling van een gewas of product.
Met de beoogde oplossingen kunnen naast de 24 geprioriteerde knelpunten ook een veelvoud aan andere knelpunten worden aangepakt.
Onkruid en trips
Volgens Jaap van Wenum van LTO Nederland leveren onkruidbestrijding en trips de grootste problemen op in de kleine gewassen.
Vóór mei moet voor elk van de 24 knelpunten een plan van aanpak klaarliggen. Van Wenum verwacht dat het oplossen van de knelpunten daarna enkele maanden tot enkele jaren kan duren. Het www.specialitycrops.euCentre Speciality Crops zet zich in om de knelpunten op te lossen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 150B (HA) #24473
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %