Vergunning voor megastal Nijensleek
De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de milieuvergunning voor een varkenshouderij in het Drentse Nijensleek. Het bedrijf wil uitbreiden tot 1100 fokzeugen en 8200 vleesvarkens.
De Raad van State wees vandaag de bezwaren af van omwonenden en Vereniging Milieudefensie tegen de afgifte van een milieuvergunning. Gemeente Westerveld moet van de raad nog wel aangeven hoe zij de lucht- en geluidsnormen gaat controleren.
Omwonenden en Milieudefensie zijn bang voor geluids- en stankoverlast. Ook vinden zij dat de varkenshouderij te veel ammoniak gaat uitstoten op nabijgelegen natuurgebieden.
Bouwvergunning
Of de nieuwe stallen er daadwerkelijk komen is nog onzeker. De gemeenteraad van Westerveld weigert vooralsnog mee te werken aan de noodzakelijke bouwvergunning voor de varkenshouderij.
De ondernemer mag wel meer varkens houden, maar hij mag daarvoor geen stal bouwen omdat deze groter wordt dan de maximaal toegestane bouwoppervlak van 1,5 hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6 215R trekker (ETT) #90162
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (BEN) #779282
Gebruikt, € 174.500
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










