Varkensnoteringen Duitsland zakken 10 cent, Van Rooi Meat volgt

De varkensnoteringen in Duitsland zakken deze week 10 cent ten opzichte van vorige week. Bij het Nederlandse Van Rooi Meat daalt de varkensnotering met hetzelfde bedrag.

In Duitsland dalen de noteringen van vleesvarkens dalen, mede door minder slachtdagen.
© Twan Wiermans

De prijsoorlog op de Duitse markt voor slachtvarkens gaat door, meldt Danske Svineproducenter. Slachtproducenten hebben een prijsdruk uitgeoefend op handelaren en producenten, wat zich uit in een lagere vleesvarkensprijs. De noteringen van de Premium Food Group, voorheen Tönnies, Vion Duitsland en VEZG zakten van 1,70 euro vorige week naar 1,60 euro deze week.

De Premium Food Group meldt problemen met de verkoop op de binnenlandse markt en is daarom steeds vaker genoodzaakt om een ??deel van het vlees naar de exportmarkt te brengen. Deze afzetkanalen leveren aanzienlijk minder op en verhogen de economische druk verder.

Barbecueweer

Aan de andere kant meldt de Duitse producentenvereniging ISN dat door het goede weer meer barbecuevlees is verkocht. Bij onze oosterburen is 1 mei de Dag van de Arbeid. Door deze feestdag was er vorige week een slachtdag minder. Datzelfde geldt voor Hemelvaartsdag, volgende week. Door deze krimp van het aantal slachtdagen is het aanbod van slachtrijpe varkens ruim voldoende.

Bekijk de actuele prijzen van biggen en vleesvarkens op onze marktpagina’s

Het Nederlandse Van Rooi Meat maakte woensdag ook de noteringen voor deze week bekend. Die is 1,33 euro, 10 cent lager dan vorige week.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    15° / 5°
    5 %
  • Vrijdag
    17° / 5°
    10 %
  • Zaterdag
    21° / 7°
    25 %
Meer weer