Franse melkproductie stijgt met 5,8 procent
De Franse productie van melk is in januari met 5,8 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het Franse agrarische statistiekbureau Agreste. De prijs voor boerderijmelk daalde met 4 procent ten opzichte van een jaar eerder, tot gemiddeld 47,96 euro per 100 liter. Dat is boven het Europees gemiddelde.
Voor biologische melk werd gemiddeld 57,59 euro per 100 liter betaald. Het aandeel biologische melk was in Frankrijk in januari 4,4 procent, het aandeel melk met een beschermde oorsprongsbenaming (AOP/IGP) 16 procent. In Frankrijk is het aandeel melk met een beschermde oorsprongsbenaming traditioneel hoog.
Bij de AOP-producten moet de melk uit dezelfde regio komen als waarin het product, zoals brie, wordt gemaakt. Bij IGP zijn de eisen minder streng en mag de melk voor benaming als streekproduct ook (deels) uit een andere regio komen.
Frankrijk hoort in januari bij de landen waar de melkproductie het hardst stijgt ten opzichte van een jaar eerder. In december lag de productie 7,4 procent hoger dan een jaar eerder. Andere landen met een sterke productiestijging in december zijn Duitsland (+10,8 procent) en Italië (+8,8 procent). In Ierland daalde de productie juist met 3 procent. In de Europese Unie als geheel steeg de productie met 6,5 procent.
Minder yoghurt en zuiveldesserts
Terwijl de aanvoer van boerderijmelk steeg, daalde de productie van sommige zuivelproducten in Frankrijk juist. Zo werd er in januari 3,7 procent minder verpakte melk gemaakt, en de productie van yoghurt en zuiveldesserts daalde met 3,5 procent. De productie van boter en melkpoeders steeg juist. Er werd zelfs 30,5 procent meer mageremelkpoeder gemaakt in Frankrijk.
De productie van geitenmelk en schapenmelk steeg ook sterk in januari. In totaal werd er 4,7 procent meer geitenmelk geleverd door Franse veehouders en 6,2 procent meer schapenmelk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Lely Lotus 1020 S
2009, P.O.A.
-

Pottinger Servo 3000P wentelploeg (HIL) #779281
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag9° / 4°40 %
-
Zondag12° / 0°20 %
-
Maandag10° / 4°60 %
















