Duits kartelambt keurt overname deel FrieslandCampina door Theo Müller goed
Zuivelconcern FrieslandCampina mag een deel van zijn Duitse activiteiten verkopen aan de Duitse Unternehmensgruppe Theo Müller. Het Bundeskartellamt, de Duitse mededingingsautoriteit, heeft de overname goedgekeurd op voorwaarde dat een aantal bedrijfsonderdelen aan derden wordt doorverkocht.

De afgelopen zomer aangekondigde verkoop van een deel van de Duitse activiteiten aan de Unternehmensgruppe Theo Müller gaat nu dus door. Om te voorkomen dat Unternehmensgruppe Theo Müller op bepaalde onderdelen een te groot marktaandeel van meer dan 40 procent krijgt, is het merk Tuffi verkocht. Voor het merk Landliebe heeft de Duitse onderneming de licenties ondergebracht in een andere onderneming. De Unternehmensgruppe Theo Müller mag daardoor zelf dit merk niet meer voeren.
De Unternehmensgruppe Theo Müller blijft in Duitsland de bekende merken Müller, Weihenstephan en Sachsenmilch voeren.
FrieslandCampina en de Unternehensgruppe Theo Müller behoren in Duitsland bij de top tien van melkverwerkers. FrieslandCampina had in 2021 een jaaromzet van 11 miljard euro en in 2022 14 miljard euro. De jaaromzet van de Unternehmensgruppe Theo Müller was 7 miljard euro in 2021.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BEN) #692327
Gebruikt, € 5.313
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (MID) #28588
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag21° / 13°30 %
-
Dinsdag21° / 12°20 %
-
Woensdag21° / 12°20 %