Fruithandelaar Roveg vreest tijdelijke stop handel met Rusland
De Nederlandse fruitgroothandel Roveg vreest dat Rusland van het wereldwijde betaalnetwerk Swift wordt afgekoppeld. Dat zou als gevolg hebben dat afnemers dan geen internationale betalingen meer kunnen doen en de handel dus een tijd stil komt te liggen.

Dat meldt Het Financieele Dagblad (FD). Naar aanleiding hiervan belde Roveg donderdag alle Russische klanten met het verzoek of ze per direct de nog openstaande facturen willen betalen. De fruithandelaar exporteert mango's, avocado's en ander tropisch fruit naar supermarkten in Rusland. Roveg zet voor 20 miljoen euro per jaar om in Rusland en Oekraïne. Dat betekent ongeveer 10 procent van zijn totale omzet.
Bij een afkoppeling van Rusland van Swift wordt het lastig om geld over te maken. Het gevolg zou zijn dat het de communicatie tussen westerse en Russische banken ernstig verstoort. Hetzelfde geldt voor de Russische banken onderling.
Uit circa tweehonderd landen zijn elfduizend financiële instellingen bij het betaalnetwerk aangesloten. Via Swift geven banken aan elkaar door welke betalingen eraan komen en hoe ze die moeten verwerken. Zonder Swift moeten banken terugvallen op minder efficiënte communicatiesystemen als telex, telefoon of e-mail. Voor Roveg zou dat kunnen betekenen dat de handel met Rusland een tijd helemaal stil komt te liggen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Vari-Opal 7 (BIE) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X147R zitmaaier (ZAN) #65699
Gebruikt, € 4.999
-
Case IH PUMA 220 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag21° / 9°10 %