‘Schrap verplicht DNA-onderzoek bij afhandeling wolvenaanvallen’

Het verplichte DNA-onderzoek na een wolvenaanval op vee moet alleen worden uitgevoerd wanneer dat nodig is. Dat stelt het Interprovinciaal Overleg (IPO) nadat provincie Gelderland een dergelijke oproep deed. Deskundigen kunnen volgens de provincies door hun ervaring al veel eerder uitsluitsel geven over de dader van een aanval op vee.

Het ontwerpbesluit van staatssecretaris Silvio Erkens moet het makkelijker maken om wolven te verjagen of, als uiterste middel, te vangen of te doden.
© VidiPhoto

Door het onderzoek minder leidend te maken hoeven onnodige analyses niet worden gedaan, worden kosten bespaard en de schadeafhandeling versneld. ‘Veehouders krijgen daarmee eerder duidelijkheid en hoeven niet onnodig lang te wachten op schadevergoeding na een wolvenaanval’, aldus provincie Gelderland.

Gelders gedeputeerde Harold Zoet (BBB) bracht het voorstel deze week in op de vergadering van de Bestuurlijke Adviescommissie Landelijk Gebied van het IPO. ‘Een praktische handreiking aan dierhouders’, noemt Zoet het. De wijziging moet nog wel verder worden uitgewerkt, onbekend is wanneer deze eventueel in zou kunnen gaan.

Veel impact

‘DNA-onderzoek blijft belangrijk waar dat nodig is, maar taxateurs hebben inmiddels veel ervaring met het beoordelen van wolvenschade’, aldus Zoet. ‘Een wolvenaanval heeft veel impact op de dierhouder en de weidedieren. Daarbovenop moest een ondernemer dan ook lang op een DNA-uitslag wachten. Door dit in te gaan zetten, voorkomen we tijdverlies. Met deze stap wil Gelderland ruimte creëren voor DNA-onderzoeken wanneer een wolf een wolvenraster heeft gepasseerd. Om zo probleemwolven te lokaliseren.’

Gelderland blijft daarnaast aandringen bij het ministerie van LVVN om zo snel mogelijk een zogeheten draagverlof af te geven om een wolf te kunnen afschrikken met een pijnprikkel. Daarnaast blijft de provincie lobbyen voor wolvenbeheer omdat de wolf steeds overlast veroorzaakt in dorpen en ook steeds vaker stallen betreedt.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    12° / 7°
    10 %
  • Zondag
    12° / 7°
    20 %
  • Maandag
    13° / 7°
    40 %
Meer weer