Frankrijk wil strenger EU-beleid voor gewasbescherming
De Franse president Emmanuel Macron zegt dat zijn land begin volgend jaar als EU-voorzitter gaat aandringen op verdere beperking van chemische gewasbescherming in de landbouw.
Macron zei dat vrijdag op het IUCN World Conservation Congress in Marseille. Hij benadrukte dat biodiversiteit en klimaatverandering samen moeten worden aangepakt.
De strijd voor vermindering van pesticiden moet op Europees niveau worden gestreden om oneerlijke concurrentie met Franse boeren te voorkomen. De strenge milieunormen moeten ook gelden voor producten die in de EU worden geïmporteerd, vindt Macron.
Frankrijk heeft zelf eerder dit jaar een omvangrijk agrarisch klimaatplan vastgesteld. Naast een weersverzekering worden programma's opgezet om de land- en tuinbouw meer klimaatbestendig te maken. Voor het verduurzamen van gewassen willen de Fransen verder op het gebied van nieuwe genetische technieken zoals Crispr-Cas.
Herfst in teken klimaat
Het congres in Marseille maakt deel uit van een reeks klimaatgerelateerde evenementen die in de herfst plaatsvinden, waaronder de VN-voedseltop op 23 september in New York, de VN-biodiversiteitsconferentie COP15 in de Chinese miljoenenstad Kunming, evenals de klimaattop die in november van start gaat in Glasgow.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere X350R (DAA) #716591
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
John Deere 6195M met fronthef pto (HAE) #693828
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Weer
-
Zaterdag17° / 11°5 %
-
Zondag16° / 10°10 %
-
Maandag16° / 12°20 %