Nieuwe schimmelbestrijders voor aardappels toegelaten
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) heeft twee nieuwe schimmelbestrijdingsmiddelen toegelaten voor de aardappelteelt. Het gaat om de fungicide Polygrandon WP en Polygrandon TTP.

Het Ctgb besluit verder om de toelating van de middelen Granprotec, Fresco en Pergado V uit te breiden. Bij opslag van tarwe mag nu ook Granprotec worden gebruikt. Ook mag het worden toegepast tegen grauwe grijsmot in alle granen in opslag of beschermd voor opslag.
De herbicide Fresco mag vanaf nu worden ingezet in tagetes en de onbedekte teelt van pioenroos. De toelating van de fungicide Pergado V wordt uitgebreid voor de teelt van verschillende gewassen, onder andere in bollen en diverse sierteelten.
• Lees ook: Ctgb laat twee nieuwe gewasbeschermingsmiddelen toe
Voor de schimmelbestrijder Revystar vervalt de restrictie van het gebruik in grondwaterbeschermingsgebieden. Dit middel wordt in de graanteelt toegepast. Roundup Optima+ en Pertus zijn niet meer toegelaten door het Ctgb. Er zijn data vastgesteld tot wanneer oude voorraden nog verkocht en gebruikt mogen worden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (SOM) #692146
Gebruikt, € 6.966
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (MOL) #692946
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6125R Premium trekker (MAA) #63066
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zondag13° / 7°25 %
-
Maandag16° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %