LTO en LLTB geschrokken van berichten over wanpraktijken in Linne

LTO Nederland en LLTB zijn geschrokken van de berichten in de media over de wanpraktijken rondom de huisvesting van arbeidsmigranten in Linne. ‘Goed werkgeverschap staat bij ons hoog in het vaandel en wij doen er alles aan om onze leden hierbij te ondersteunen’, zegt LLTB-bestuurslid Susanne Görtz (Arbeid). LLTB werkt daarbij nauw samen met LTO Nederland.

LTO+en+LLTB+geschrokken+van+berichten+over+wanpraktijken+in+Linne
© Johan Wissink

Goed werkgeverschap betekent dat werkgevers hun werknemers met respect behandelen, ongeacht de contractvorm en dat zij in een veilige en gezonde omgeving kunnen werken, zegt Görtz. 'Uiteraard om aan de regels te voldoen, maar op de eerste plaats, omdat onze werknemers het natuurlijk bij ons naar hun zin moeten hebben. Er wordt veel gewerkt met vaste groepen die ieder jaar terugkomen naar dezelfde ondernemer.'


Door LTO Nederland is vorig jaar een 10-puntenplan opgesteld om de internationale werknemer beter te beschermen. Eric Douma (portefeuillehouder Arbeid en Onderwijs bij LTO Nederland): ‘deze zaak laat zien dat blijven investeren op dit thema belangrijk is: meer kwaliteit, meer kwantiteit en betere samenwerking tussen partijen.’


Rechten en plichten

In de arbeidswetgeving staan de rechten en plichten van werknemers vermeld en dat geeft vaak duidelijkheid, zegt Görtz. ‘Maar goed werkgeverschap is zoveel meer. We hebben het hier ook over een goede arbeidsrelatie, vertrouwen en verantwoordelijkheid schenken en het personeel goed faciliteren. Daarom steekt de LLTB enorm veel energie in het uitdragen van deze boodschap binnen de sector en ondersteunen we leden bij het nemen van de verantwoordelijkheden die horen bij goed werkgeverschap.’

Adequate huisvesting is een belangrijk onderdeel van goed werkgeverschap, stellen LTO en LLTB. Vooral voor internationale werknemers die binnen de sector hard nodig zijn, is dit van essentieel belang. Görtz: ‘Het is niet voor niets dat we als sector het Agrarisch Keurmerk Flexwonen hebben geïntroduceerd en leden keer op keer oproepen hun huisvesting te laten certificeren. Wij blijven hierover met onze leden in gesprek, maar ook met bijvoorbeeld gemeentes over hun rol op dit gebied.’


Goed werkgeverschap

Görtz constateert overigens dat veel leden gehoor geven aan de oproep te zorgen voor goede huisvesting en hun zaken goed op orde hebben. Bij kwalitatief goede en voldoende huisvesting is volgens Görtz iedereen gebaat; de internationale werknemer, die hier recht op heeft en de ondernemer, die invulling wil geven aan goed werkgeverschap en de Limburgse economie.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Zaterdag
  9° / 7°
  95 %
 • Zondag
  10° / 7°
  85 %
 • Maandag
  10° / 9°
  90 %
Meer weer