Tweede Kamer wil aanpak illegale middelenhandel
Een meerderheid in de Tweede Kamer wil een plan van aanpak tegen illegale handel in gewasbeschermingsmiddelen.

De Tweede Kamer nam donderdag 20 mei een motie aan van CDA, VVD, D66 en ChristenUnie. Daarin wordt de regering gevraagd om samen met de NVWA en andere betrokken partijen een plan van aanpak op te stellen. Dat moet de criminele handel in illegale gewasbeschermingsmiddelen aan banden leggen.
De indieners van de motie constateren dat de handel in illegale gewasbeschermingsmiddelen groeit. Europol haalde vorig jaar 1,3 miljoen kilo aan illegale middelen van de markt, bijna twee keer zoveel als in 2019. Europol is een onderzoeksorganisatie en het samenwerkingsverband van de politiediensten in de Europese Unie.
Gezondheid en milieu
De wetgeving en handhaving zijn nu vooral gericht op individuele telers, waardoor criminele organisaties buiten schot blijven. De indieners constateren dat illegale en vervalste gewasbeschermingsmiddelen niet zijn onderzocht en getoetst. Daarmee kunnen ze een bedreiging vormen voor de gezondheid en het milieu.
Een samenhangend plan van aanpak is nodig om deze illegale praktijken aan banden te leggen. Volgens de motie moeten er mogelijkheden komen voor inspectie en handhaving. Daarnaast moeten er zwaardere straffen komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zondag13° / 7°25 %
-
Maandag16° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %