'Het ziet er niet goed uit in Den Haag'
Boos en verdrietig heb ik op 17 maart naar de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen gekeken. De belangen van de landbouw zullen niet zwaar wegen in de nieuwe samenstelling van de Tweede Kamer met minder landbouwvertegenwoordiging, een versplinterd politiek landschap en D66 als tweede partij.
Nu, zes weken later, ben ik meer dan ooit bang voor de toekomst. Op een discussieforum sprak iemand de verwachting uit dat het zou komen tot koehandel: Rutte krijgt opening van vliegveld Lelystad, Kaag halvering van de veestapel. Na alle smerigheid die sinds de verkiezingen boven tafel is gekomen, zou ik daar niet van staan te kijken.
Als D66 aan het dogma over de grootte van de veestapel vasthoudt, betekent het dat hooguit de 25 procent grootste en financieel sterkste veebedrijven overblijven. Ik hoor niet bij die groep. Het zal een slagveld zonder weerga opleveren dat iedereen raakt: boer, leverancier, afnemer en uiteindelijk zelfs natuur en consument. En dat zonder dat het een doel dient, want met technische oplossingen is qua stikstofuitstoot hetzelfde resultaat te bereiken als met krimp.
Farmers Defence Force-voorman Mark van den Oever maakte een ongepaste en onware vergelijking tussen de Jodenvervolging en de behandeling van boeren in Nederland. Dat had hij niet moeten doen. Als boer voel ik mij door D66 wel weggezet zoals andere bevolkingsgroepen door Forum voor Democratie of PVV. D66 polariseert, zoals de andere twee partijen ook polariseren. En dat is van alle drie niet goed.
Nu, zes weken later, ben ik meer dan ooit bang voor de toekomst
Het verschil tussen D66 en de andere twee partijen is dat D66 een regeringspartij is en dit in het nieuwe kabinet ook weer zal worden. D66 zet zichzelf neer als een middenpartij, maar een partij op die plek zou juist de verbinding op moeten zoeken.
De afgelopen weken hebben op een lelijke manier laten zien dat het in de politiek niet gaat om de waarheid, maar om beeldvorming. De ene leugenaar maakt verwijten richting de andere en verscheidene politici hebben last van selectief geheugenverlies. Ik houd mijn hart vast voor wat gaat komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Zondag3° / -3°60 %
-
Maandag6° / 0°85 %
-
Dinsdag6° / 0°45 %











