Ledenraadpleging grond en ruimte door LTO Nederland

LTO Nederland organiseert een digitale ledenraadpleging over grond en ruimtegebruik. Leden ontvangen een enquête waarin wordt gevraagd naar hun visie, wensen en ambities rondom agrarische grond.

Ledenraadpleging+grond+en+ruimte+door+LTO+Nederland
© Huisman Media

De strijd om de ruimte staat hoog op de agenda deze verkiezingen, betoogt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders in een bericht. Dit is reden voor LTO om de eigen visie scherp te stellen. 'Nederland is een dichtbevolkte en vruchtbare delta waar we zuinig op moeten zijn', staat in het bericht. 'Ook omdat agrarische grond Nederland veel meer biedt dan enkel de productie van voedsel.'

Boeren en tuinders zijn de beheerders van 70 procent van alle grond in Nederland en zijn daarmee hoeders van het landelijk gebied, stelt de organisatie. 'Onze leden leveren een bijdrage aan behoud van een vitaal platteland, het behoud van het landschap, het behalen van klimaatdoelen en het op peil houden van ons watersysteem.'


Zorg om het landschap

LTO Nederland refereert aan een onderzoek onder 1.500 Nederlanders door DirectResearch afgelopen zomer. Daaruit bleek dat de zorg om de krimp van het groene landschap breed wordt gedeeld. Ruim driekwart van de bevolking ziet boeren en tuinders als cruciaal voor het Nederlandse platteland en vindt bescherming van het (cultuur)landschap noodzakelijk.

De strijd om (landbouw)grond en ruimtelijke ordening is voor LTO een centraal thema bij de Tweede Kamerverkiezingen op 17 maart. 'Dat speelt ook buiten de agrarische sector. Door ambities op het gebied van bijvoorbeeld extensievere land- en tuinbouw, woningbouw, infrastructuur en opwek van duurzame energie zijn er steeds meer claims op de schaarse grond in Nederland.'


Debatten

In de aanloop naar de verkiezingen organiseert LTO ook een aantal debatten met (kandidaat-)Kamerleden. 'We leggen de politici vragen en dilemma's van onze leden voor, zodat boeren en tuinders een goede afweging kunnen maken in het stemhokje.' Twee debatten hebben direct betrekking op het onderwerp van de ledenconsultatie met het thema 'Keuzes voor ons landschap!'. Deze debatten zijn op vrijdag 19 februari. Het Plattelandsdebat is op donderdag 11 maart.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

 • Dinsdag
  9° / 4°
  90 %
 • Woensdag
  8° / 6°
  85 %
 • Donderdag
  5° / 2°
  5 %
Meer weer