Hubers: 'Alle kip in Nederlands schap voldoet aan extra eisen'
Wakker Dier stelt dat twee derde van de kip in de Nederlandse supermarkt niet onder een keurmerk valt. Voorzitter Eric Hubers van vakgroep Pluimveehouderij LTO/NOP ziet dat anders. Alle kip voldoet minimaal aan de extra eisen van de Kip van Morgen.

Volgens het onderzoek van Wakker Dier, op basis van steekproeven in de Nederlandse supermarkten, valt 34 procent van het kipaanbod onder het Beter Leven Keurmerk. Dat is dan 29 procent met één ster Beter Leven, 1 procent heeft twee sterren en 4 procent heeft drie sterren of is biologisch. Supermarkt Deen scoort in de ogen van Wakker Dier het beste met 55 procent Beter Leven en Jumbo het laagste met 19 procent.
Hier tegenover staat dat de kip in de Nederlandse supermarkt allemaal valt onder de extra eisen van de Kip van Morgen. Daarbij hebben de diverse supermarkten hun eigen label, waarbij de eisen vaak nog een stapje verder gaan dan de eisen van de Kip van Morgen.
'Het is niet aan Wakker Dier om de norm te bepalen', vindt Hubers. 'Dat kan de goed geïnformeerde burger/consument zelf. Daarbij scoort de Kip van Morgen op gebied van duurzaam gebruik van grondstoffen doorgaans het beste.'
Twee derde van de verse kip in de supermarkten heeft geen keurmerk. Onverschilligheid ten top! De supers hebben kennelijk geen boodschap aan het welzijn van kippen.https://t.co/cJ8IBV5VFY
— Wakker Dier (@WakkerDier) November 26, 2020
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6620 (BS) #25017
Gebruikt, € 35.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z740R (WD) #25076
Gebruikt, € 9.975
-
Hekamp 9 TANDS
1990, € 400
-
Honda HF2417 K4 HB E
2018, P.O.A.
Vacatures
Communicatiestrateeg
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Adviseur Landelijk Gebied
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Specialist grondverwerving
Waterschap Aa en Maas - 's-Hertogenbosch
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
TTW’er
TTW-Systeem B.V. - Sommelsdijk
Weer
-
Maandag28° / 19°35 %
-
Dinsdag27° / 16°20 %
-
Woensdag26° / 18°70 %