ZLTO biedt gemeenten landbouwvisie aan
Samen met kinderen, die de toekomst zijn van de lokale agrarische sector, op traptrekkers en karretjes gevuld met streekproducten bood ZLTO Drimmelen-Geertruidenberg woensdag 28 oktober haar visie aan op de land- en tuinbouw. Deze werd overhandigd namens 130 agrarisch ondernemers.

Het is geen toeval dat de ZLTO-afdeling nu met haar boodschap komt. Drimmelen en Geertruidenberg werken aan een nieuwe omgevingsvisie. ZLTO wil de beleidsmakers van actuele informatie voorzien over de sector en haar visie op de toekomst meegeven.
'We hopen dat ze een beter beeld krijgen van de lokale land- en tuinbouw en dat ze veel van onze aanbevelingen overnemen in hun omgevingsvisie', zegt Janny Trouw, die de landbouwvisie namens ZLTO aanbood aan wethouder Kevin van Oort van Geertruidenberg.
Vanuit maatwerk denken
'Diversiteit vraagt flexibiliteit' is de titel van het lijvige document. Trouw: 'In Drimmelen en Geertruidenberg zit een grote verscheidenheid aan agrarisch ondernemers. Niet één bedrijf is hetzelfde. Daarom is het van belang dat er vanuit maatwerk wordt gedacht.'
De landbouwsector is van groot economisch belang, weet ook Piet Hermus. Volgens de ZLTO-afdelingsvoorzitter wordt er jaarlijks zo'n 140 miljoen euro omgezet in beide gemeenten en zorgt de sector voor veel werkgelegenheid. 'We vinden het belangrijk dat we samen met burgers, maatschappelijke partners en de overheid onze lokale gemeenschap vormgeven.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (HA) #692997
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %