Friese PvdA zoekt kansen in ecoregelingen GLB
PvdA Friesland is benieuwd welke bijdrage het EU-akkoord over veranderingen in het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) kan leveren aan de omslag naar een duurzame natuurinclusieve landbouw in Friesland.

Het EU-akkoord werd vorige week gesloten. Onderdeel van de stelselverandering is onder meer de invoering van de verplichte ecoregelingen voor het vergroenen van de landbouw.
Minister Carola Schouten van LNV gaat deze ecoregelingen samen met de provincies en gemeenten uitwerken. PvdA-Statenlid Hetty Janssen wil van landbouwgedeputeerde Klaas Fokkinga (FNP) weten wat voor proces er doorlopen moet worden bij de uitwerking van de regelingen.
Provincie Fryslân wil van een viersterrenlandbouw doorgroeien naar een vijfsterrenlandbouw. De vijfde is een groene, circulaire ster. De PvdA vraagt welke financiële mogelijkheden het nieuwe GLB biedt voor de provincie om de eigen ambities waar te maken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
John Deere 6R 175 trekker (HAE) #693684
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag17° / 12°90 %