Nederlandse komkommers van markt gehaald
Komkommers van Nederlandse origine zijn van de markt gehaald vanwege een normoverschrijding met de insecticide flonicamid.
De te hoge dosis middelenresten werden op 17 september gevonden en eind vorige week gemeld bij het European Rapid Alert System for Food and Feed. Het Europese alarmsysteem meldt verder dat de komkommers vermoedelijk niet langer zijn te vinden op de markt.
Het Nederlandse teeltbedrijf kwam zelf achter de normoverschrijding. De komkommers met de te hoge residuen zijn gedistribueerd naar België, Finland, Frankrijk, Duitsland, Ierland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden.
Vorige maand was er een terugroepactie voor Nederlandse paprika's na eveneens een normoverschrijding met flonicamid. Het aantal gevonden milligrammen per kilo product was in dat geval groter dan bij de komkommers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 4066M compacttrekker (HAE) #694697
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #775713
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere 3038R compacttrekker (HAE) #776038
Gebruikt, € 21.000
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %