Ministerie weigert coronasteun aan vleeskalversector
Ondanks de penibele situatie waarin de vleeskalverhouderij zich bevindt, wil het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit geen inkomenssteun geven aan de vleeskalverhouderij. Dat antwoordt het in een brief aan de Vereniging van Kalverhouders (VVK).

Dat meldt De Kalverhouder, de website van deze vereniging, die twee brieven voor steun naar het ministerie stuurde en beide keren 'nee' kreeg te horen. Volgens het ministerie moet de veehouderij, en dus ook de kalverhouderij, bestand zijn tegen abnormale omstandigheden. Inkomenssteun vanwege de coronacrisis is daarom niet aan de orde.
Het ministerie heeft geen plannen voor nieuwe nationale sectorspecifieke steunmaatregelen voor de land- en tuinbouw.
Ieder kalf kost geld
Volgens de VVK liggen de kalfsvleesprijzen sinds eind maart op een dramatisch laag niveau en verliezen eigenaren van kalveren 100 tot 150 euro per kalf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
CASE IH MAXXUM 125 MC AD8 40 km/h eco en kruip!!
Gebruikt, € 77.500
-
Stiga GYRO 700-E
Nieuw, P.O.A.
-
PZ CM265F Frontmaaier
Gebruikt, € 3.000
-
Ferrari Professionele zitmaaier / tuintrekker PG200 (ES) #23386
Gebruikt, € 7.500
Vacatures
Communicatiestrateeg
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Adviseur Landelijk Gebied
Marb Consultancy BV - Markelo, Hof Van Twente
Specialist grondverwerving
Waterschap Aa en Maas - 's-Hertogenbosch
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
TTW’er
TTW-Systeem B.V. - Sommelsdijk
Weer
-
Dinsdag26° / 13°0 %
-
Woensdag29° / 14°0 %
-
Donderdag31° / 16°0 %