Ministerie weigert coronasteun aan vleeskalversector
Ondanks de penibele situatie waarin de vleeskalverhouderij zich bevindt, wil het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit geen inkomenssteun geven aan de vleeskalverhouderij. Dat antwoordt het in een brief aan de Vereniging van Kalverhouders (VVK).
Dat meldt De Kalverhouder, de website van deze vereniging, die twee brieven voor steun naar het ministerie stuurde en beide keren 'nee' kreeg te horen. Volgens het ministerie moet de veehouderij, en dus ook de kalverhouderij, bestand zijn tegen abnormale omstandigheden. Inkomenssteun vanwege de coronacrisis is daarom niet aan de orde.
Het ministerie heeft geen plannen voor nieuwe nationale sectorspecifieke steunmaatregelen voor de land- en tuinbouw.
Ieder kalf kost geld
Volgens de VVK liggen de kalfsvleesprijzen sinds eind maart op een dramatisch laag niveau en verliezen eigenaren van kalveren 100 tot 150 euro per kalf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 220 trekker (HEN) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag19° / 10°50 %
-
Dinsdag16° / 7°20 %
-
Woensdag12° / 5°10 %














