Weinig vraag naar kalfsvlees dreunt door in sector
Als gevolg van de beperkte vraag naar kalfsvlees hebben kalverslachterijen vorige week op halve kracht gewerkt. De slacht van een deel van de kalveren is opgeschoven. Dit leidt ook tot een daling van de nukaprijzen.
Dat meldt De Kalverhouder. Dat de vraag vanuit de belangrijkste afzetlanden Italië, Frankrijk en Spanje vanwege de coronacrisis al twee weken nihil is, maakte vorige week tot een rampweek. De week daarvoor was er nog afzet omdat ook kalfsvleesinkopers hamsteren.
Het slachten van minder kalveren heeft ook effect op het aantal kalveren bij de vleeskalverhouders. Koppels blijven staan, zodat rondes langer duren. Hierdoor stokt ook de aanvoer van nuchtere kalveren.
Lagere nukaprijs
Mede hierdoor daalt ook de prijs voor nuchtere kalveren. Zo was de veemarktnotering in Leeuwarden voor zware kruislingkalveren met Belgisch Witblauw vorige week 20 euro lager dan de week ervoor, toen die ook al 10 euro lager noteerde. Volgens De Kalverhouder wordt er voor deze week een verdere daling van 20 euro verwacht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland VD 100 ploeg (REU) #781447
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Woensdag16° / 9°70 %
-
Donderdag18° / 8°20 %
-
Vrijdag18° / 11°70 %

















