Protest bij distributiecentrum van Jumbo
Bij het distributiecentrum van supermarktketen Jumbo aan de Kanaalweg in Beilen hebben zich vrijdag kort voor middernacht meerdere boeren verzameld. De boeren blokkeerden de hoofdingang van het distributiecentrum met trekkers.
Iets na één uur verlieten de meeste demonstranten het terrein. Er was veel politie op de been. Er is iemand aangehouden en naar het politiebureau gebracht omdat hij te veel alcohol had gedronken.
De actie had te maken met de voermaatregel die landbouwminister Carola Schouten wil doorvoeren om uitstoot van stikstof nog dit jaar te reduceren. Dat moet gebeuren door krachtvoer met minder ruw eiwit te gebruiken in het rantsoen van melkvee. Volgens melkveehouders en ook veeartsen gaat dit ten koste van de gezondheid van de dieren.
Op vrijdag 3 juli waren er verspreid over het land kleinschalige boerenprotesten. In de middag werd de snelweg A1 enkele uren geblokkeerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Dinsdag23° / 14°5 %
-
Woensdag24° / 13°50 %
-
Donderdag23° / 14°40 %

















