Nieuwe coronabesmetting nertsenhouderij
Bij een nertsenhouderij in Landhorst is een coronabesmetting vastgesteld. Het gaat om een bedrijf met 4.300 moederdieren, melden ministers Hugo de Jonge (volksgezondheid) en Carola Schouten (landbouw).
De besmetting kwam aan het licht na een melding van coronaverschijnselen bij nertsen op het bedrijf. Dat wordt zo snel mogelijk geruimd. In totaal zijn nu achttien nertsenhouderijen in Nederland besmet verklaard. De zeventien andere bedrijven zijn geruimd.
Het kabinet heeft vanwege het coronavirus maatregelen genomen voor alle pelsdierhouderijen in Nederland. Dat zijn onder meer een landelijk vervoersverbod van nertsen, een bezoekersverbod in stallen en een strikt hygiëneprotocol. Dat gebeurt om te voorkomen dat het virus overgaat van nerts op mens, zoals op twee bedrijven is gebeurd.
Het rijk werkt aan een stoppersregeling, waarmee nertsenbedrijven op korte termijn vrijwillig hun bedrijfsvoering kunnen beëindigen. In 2024 stoppen nertsenhouderijen conform het wettelijk verbod sowieso hun activiteiten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 904 schudder (BRU) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Vrijdag18° / 11°10 %
-
Zaterdag20° / 15°60 %
-
Zondag18° / 14°70 %










