Crisisteam+LTO+helpt+land%2D+en+tuinbouw+te+overleven
Nieuws
© Dirk Hol

Crisisteam LTO helpt land- en tuinbouw te overleven

LTO Nederland heeft een crisisteam ingesteld dat fungeert als centraal punt en aanjager voor de nodige acties rond de coronasituatie. LTO-directeur en teamleider Hans Van den Heuvel legt uit hoe deze taak wordt opgepakt.

Hoe is dit crisisteam samengesteld?

'We zijn met zes mensen. Zij vertegenwoordigen de deskundigheden in onze organisatie. Als crisisteam vormen we de kern, met als schil daaromheen het LTO-bestuur, de regionale organisaties en onze medewerkers. Die blijven constant nauw aangehaakt bij alles wat we doen.'

Wat is jullie opdracht en werkwijze?

'Onze taak is met alle betrokken partijen stappen te nemen die eraan bijdragen dat de land- en tuinbouw deze crisis overleeft. Daarvoor vangen we zoveel mogelijk signalen op uit ons brede netwerk.

'Tweemaal per dag hebben we een telefonisch overleg waarin alles wat er te melden is, wordt besproken. Daaruit distilleren we de actie die nodig is. En dat koppelen we direct terug naar de LTO-organisaties, de leden en de ministeries.

Onze inzet richt zich op dit moment vooral op het gaande houden van logistiek en distributie en op de compensatieregeling

Hans Van den Heuvel, LTO-directeur en teamleider crisisteam LTO

'We werken ook nauw samen met VNO-NCW, MKB-Nederland, de vakbonden en de ketenpartijen.'

Doen jullie als crisisteam alles zelf?

'Nee. LTO Nederland heeft een Taskforce Arbeid ingesteld die zich bezighoudt met de arbeidsproblematiek als gevolg van de coronacrisis. En, heel praktisch, er is nu ook een platform waar vraag naar en aanbod van arbeidskrachten worden samengebracht.

'Voor de tuinbouw werken we mee in het samenwerkingsverband dat specifiek voor deze sector is opgezet.'

Zijn er speerpunten?

'De blik van het crisisteam is zo breed mogelijk gericht. Maar onze inzet concentreert zich vooral op het gaande houden van logistiek en distributie en op het uitwerken van de compensatieregeling voor agrarische ondernemers.'

Wat ziet u als bijzondere uitdaging?

'Dat is momenteel arbeidskracht en het behoud van afzet. Kortom: het in de benen houden van de vitale structuren in onze sector.'

Krijgt het crisisteam ook voeding vanuit de praktijk?

'Uiteraard, we zijn tenslotte bezig onze leden zo goed mogelijk door deze crisis heen te loodsen. Dat betekent luisteren en acteren op meldingen van onze leden en hun medewerkers. Zij vormen de ogen en de oren van de organisatie. Het is cruciaal dat hun informatie bij ons terechtkomt.

'Daarom mijn oproep: denkt u dat er iets te melden is, neem dan contact op met uw regionale LTO-organisatie. Beter te veel gemeld dan dat we dingen missen.'

Bekijk meer over:

Weer

 • Donderdag
  21° / 14°
  20 %
 • Vrijdag
  20° / 13°
  60 %
 • Zaterdag
  21° / 13°
  50 %
Meer weer