Duitser tast voor valentijnsbloem diep in buidel
Duitse consumenten die voor Valentijnsdag (14 februari) bloemen kopen, betalen daar meer voor dan in de rest van het jaar.

Een in februari gekochte bos is doorsnee 4,7 procent duurder dan de gemiddelde jaarprijs van bloemen, meldt het Duits statistisch bureau Destatis in Wiesbaden. Volgens Destatis betalen consumenten in augustus de laagste prijzen voor bloemen.
Uit het overzicht van het statistisch bureau blijkt dat bloemenprijzen in 2019 gemiddeld 2,4 procent hoger lagen dan in 2018. Ook de betaling voor bezorgservice van bloemen ging in 2019 omhoog: met 3 procent.
Prijsindex
In februari 2018 lag de prijsindex voor bloemen op 114, waarbij het jaar 2015 als uitgangpunt dient (100). De prijsindex in februari 2019 was 117,3. In augustus was de index respectievelijk 108,4 en 109.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt Former 920C middenafleg hark
Nieuw, P.O.A.
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
John Deere 6215R trekker (LIE) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen