Albert Heijn legt twee sterren-varkensvlees in schap
Albert Heijn verkoopt Boerderijvlees van varkenshouder Annechien ten Have uit Beerta. Dat vlees heeft twee sterren Beter Leven Keurmerk van de Dierenbescherming.

Ten Have is de eerste Nederlandse varkenshouder met dit keurmerk. Samen met haar gezin runt ze sinds vorig jaar een splinternieuwe stal met plaats voor 4.900 vleesvarkens en zeshonderd zeugen. Het bedrijf produceert varkensvlees onder de merknaam Boerderijvlees voor Albert Heijn.
Dat vlees is volgens de grootgrutter lekker en beter voor dier en natuur. Zo kunnen de varkens kiezen of ze naar binnen of buiten willen, hebben stro ter beschikking en eten lupines en tarwe, vaak van het eigen land. Ten Have heeft ook een akkerbouwtak. De mest gaat naar een biogasinstallatie, waar elektriciteit wordt opgewekt.
Eerste van eigen bodem
'Bijzonder is dat er nu ook varkensvlees met twee sterren van het keurmerk van eigen bodem verkrijgbaar is', meldt een woordvoerder van de Dierenbescherming. 'Varkensvlees met twee sterren is zeer beperkt verkrijgbaar en tot nu toe vooral afkomstig uit Engeland.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 150B (HA) #24473
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692295
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Zaterdag17° / 10°20 %
-
Zondag17° / 8°20 %
-
Maandag15° / 5°20 %