Emissiearmer bemesten met sleepvoet
Nutriënten Management Instituut (NMI) start een onderzoek met Triple Spray om zo de ammoniakemissie terug te dringen bij bemesting met de sleepvoetmachine.
In samenwerking met ZuivelNL, Slootsmid en Kreco gaat het NMI de mogelijkheid onderzoeken of met de Triple Spray van Slootsmid en de kalksuspensie van Kreco de ammoniak emissie bij aanwenden van mest op veen of klei kan worden verlaagd. Eerder laboratoriumonderzoek van NMI toonde aan dat de toediening van een kalksuspensie op de mest de ammoniak emissie verlaagt.
Het onderzoek start dit voorjaar met een laboratoriumproef om de optimale dosering van kalk met water vast te stellen en vervolgens wordt het onderzoek uitgebreid naar een veldsituatie. Wanneer de resultaten positief zijn, kan aanvullend een volveldsmeting worden uitgevoerd om deze methode erkend te krijgen.
Drie stappen
Triple Spray werkt in drie stappen. Eerst wordt water verneveld aangebracht op het gewas. Vervolgens vindt de bemesting plaats met de sleepvoetmachine. Daarna volgt opnieuw water. Ammoniak wordt hiermee zoveel mogelijk in oplossing gehouden en komt niet in de omgeving terecht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker AQ+ (MOL) #28683
Gebruikt, € 133.500
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %














