Belgische Boerenbond wil harde aanpak wilde zwijnen
De Belgische Boerenbond wil een harde aanpak om de populatie wilde zwijnen beheersbaar te houden. Dat moet de overlast indammen en mogelijke besmetting van Afrikaanse varkenspest in varkensstallen voorkomen.

Limburgse boeren klagen volgens de Boerenbond al langer over de schade die wilde zwijnen aanbrengen aan de landbouwgewassen. Daarbij komt nu ook nog het gevaar dat wilde zwijnen de Afrikaanse varkenspest overbrengen.
• Lees ook: Dreiging Afrikaanse varkenspest neemt toe
Om de populatie wilde zwijnen in te dammen, wil de Boerenbond een doortastende en gezamenlijke aanpak van alle betrokken partijen rond vijf concrete aandachtspunten. Dat zijn monitoring, bejaging, afschermen natuurgebieden, aanstellen van een 'everzwijncoördinator' en maatregelen om de Afrikaanse varkenspest te voorkomen.
'Voor Boerenbond is het hoog tijd dat er krachtdadig wordt opgetreden', zegt voorzitter Sonja De Becker van de Boerenbond. 'Doordat de oogst vroeger dan andere jaren plaatsvond, liggen de gronden er nu al goed bij om bejaging te starten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Farmtrac FT25G (WOL) #39432
Gebruikt, € 15.000
-
John Deere 6130R trekker (ZUI) #64449
Gebruikt, P.O.A.
-
Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %