'Externe kosten verhogen kostprijs vlees en zuivel fors'
Wanneer we de externe kosten voor het milieu zouden doorberekenen, zou de kostprijs van vlees en zuivel aanmerkelijk hoger liggen.
Wetenschappers van de universiteit van Augsburg hebben de externe kosten voor het milieu van de Duitse landbouw in beeld gebracht. De hoogste externe kosten vinden ze bij vleesproductie door gangbare veehouderijbedrijven.
Volgens de onderzoekers zou de prijs van vlees verdrievoudigd moeten worden. Voor de milieukosten die de productie van vlees veroorzaken, zou een toeslag nodig zijn van 196 procent. Bij gangbare zuivelproducten is een toeslag van 96 procent nodig. De laagste externe kosten (6 procent) zijn bij de biologische plantaardige producten.
Energieverbruik
De externe kosten in de gangbare veehouderij worden vooral veroorzaakt door het hoge energieverbruik, krachtvoer en de uitstoot van ammoniak. De biologische productie scoort beter omdat daar geen kunstmest wordt gebruikt en minder krachtvoer.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 310 Vario
2017, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

John Deere 6R 215 trekker (DAA) #779047
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Vrijdag21° / 6°5 %
-
Zaterdag19° / 11°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %

















