Slachthuizen beboet vanwege fouten
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen januari 2015 en april 2017 48 boetes opgelegd bij negentien slachthuizen voor fouten bij het aanvoeren en doden van dieren. Eén slachthuis kreeg elf boetes, meldt RTL Nieuws dat rapporten opvroeg bij de NVWA.
Bij het doden van de dieren gaat het geregeld mis. Nadat ze zijn verdoofd moeten halsslagaders worden doorgesneden, maar inspecteurs zagen dat zestien keer misgaan. De dieren leven dan nog terwijl het slachtproces doorgaat.
• Lees ook: Incidenten bij slachterijen raken gehele bedrijfstak
Zo belandden varkens bijvoorbeeld levend in een bak heet water en werd er gesneden in een kalf dat nog bewoog. De onderzoeksredactie van RTL Nieuws vroeg de Nederlandse informatie op na de commotie die in vorig jaar ontstond door beelden van praktijken in een Belgisch slachthuis in Tielt.
Incidenten
De NVWA laat in een reactie weten dat één slachthuis sinds 2016 dicht is. De meeste overtredingen waarvoor de slachthuizen de afgelopen jaren zijn beboet waren niet voldoende om een slachthuis te sluiten. 'Er is permanent toezicht in de slachthuizen. Dit is niet het algemene beeld, het zijn incidenten.'
• Lees ook: Slachthuis Tielt blijft voorlopig gesloten
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Walker MS14
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag7° / 3°20 %
-
Zondag9° / 6°40 %

















