Frankrijk in actie tegen stunten met voedselprijs
Frankrijk wil het stunten met prijzen door supermarkten aan banden leggen. De Franse regering zal daarvoor in de eerste helft van 2018 een wetsvoorstel indienen.
In het wetsvoorstel komt onder meer een verplichte minimale marge van 10 procent bovenop de inkoopprijs. Bij aanbiedingen en acties mag de korting maximaal 34 procent bedragen. Ook komt er een grens aan het maximale productvolume dat via een promotieactie mag worden verkocht.
De regering van president Emmanuel Macron wil met een verbod op het verkopen met verlies de prijsdruk in de voedselketen verminderen. Op die manier moeten boeren en tuinders minstens de kostprijs voor hun producten gaan ontvangen.
De nieuwe wet moet door het Franse parlement worden goedgekeurd. Ook zal het wetsvoorstel moeten voldoen aan de Europese regels voor mededinging.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 7°10 %
-
Zondag20° / 9°20 %













