Gelderland wil groeistop tot 2021
Gedeputeerde Staten van Gelderland willen de groeistop op de geitenhouderij handhaven tot 1 januari 2021. Dat heeft de provincie bekendgemaakt.
Gedeputeerde Jan Jacob van Dijk (CDA) heeft zijn voorstel aangepast. In plaats van een groeistop als vaststaand beleid wordt de groeistop nu een tijdelijke maatregel. Hij komt hierin tegemoet aan de wens van verschillende fracties in de Provinciale Staten.Door deze wijziging vervalt ook de verplichting voor gemeenten om hun bestemmingsplannen binnen twee jaar in overeenstemming te brengen met de Gelderse omgevingverordening.
In de sector bestond de angst dat de groeistop jaren kon duren. Als de groeistop wordt overgenomen in gemeentelijke bestemmingsplannen, kan het jaren duren voordat deze er weer uit is. De groeistop kan eventueel ook eerder worden opgeheven als nieuw beschikbare onderzoeksresultaten daar aanleiding toe geven.
Geen beperkte groei
Andere wijzigingsvoorstellen neemt hij niet over. Zo wil hij geen (beperkte) groeimogelijkheden toestaan voor bestaande bedrijven of rekening houden met de afstand van een bedrijf tot een woonkern. Ook maatregelen om bedrijven bijvoorbeeld te verduurzamen, kunnen daardoor in veel gevallen niet doorgaan. Daarvoor is vaak een uitbreiding in dierenaantal of oppervlakte nodig.
De groeistop werd eind augustus door provincie Gelderland ingesteld voor een half jaar door middel van een voorbereidingsbesluit. Aanleiding was het onderzoek Volksgezondheid Omwonenden (VGO) dat in Noord-Brabant is uitgevoerd. Provincie Gelderland heeft de GGD laten berekenen wat de gegevens uit dit onderzoek voor de Gelderse situatie zouden betekenen. Volgens het provinciebestuur hebben Gelderlanders een 10 procent hoge kans op longontsteking in een cirkel van 2 kilometer om geitenhouderijen.
Doorvertalen
Jos Tolboom, vakgroepvoorzitter geitenhouderij van LTO, noemt het doorvertalen van de VGO-resultaten door provincie Gelderland. 'De VGO-onderzoekers hebben in hun eerste rapport duidelijk gemeld dat de resultaten alleen gelden in het onderzochte gebied en niet kunnen worden doorvertaald naar andere regio's. En dat is precies wat de GGD wel heeft gedaan.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

800 kg tractorbumper (zwart)
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (LIE) #783087
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag19° / 11°20 %
-
Zaterdag20° / 12°65 %












