Rubberen kalverstal klaar voor één ster
Richard Beenen uit Holthone zette donderdag de puntjes op de i in zijn nieuwe stal voor starters. De stal komt in aanmerking voor een beter levenster.

Het rosékalverbedrijf van hem, vader Rudi en broer Jeroen kocht altijd starters, maar neemt de opfok van nuchtere kalveren nu in eigen hand. 'Het is beter voor kalveren dat ze maar één keer hoeven te reizen', vertelt hij.
Beenen is één van de eersten die kiest voor een rubber toplaag in de stal. 'De kalveren liggen zacht, schoon en warm, in de roosters zit vloerverwarming.' Vrijdag 24 november heeft het bedrijf open dag.
Rubber bevalt prima
Hij vervolgt: ''Door de bolling loopt de urine snel van de vloer en koekt de mest niet aan. We hebben ook rubber in de afmeststal, dat bevalt eveneens goed.'
Een ander positief punt is dat de stal hiermee in aanmerking komt voor één ster in het kader van het Beter Leven keurmerk. 'Mocht het voor ons aantrekkelijk worden om kalveren met één ster te leveren, kunnen we zo omschakelen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HG) #26853
Gebruikt, € 6.670
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %