Ctgb wijst intrekkingsverzoek imidacloprid af
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) wijst een verzoek om alle toelatingen voor imidaclopridhoudende middelen (neonicotinoïden) in te trekken af.
Het verzoek was afkomstig van Stichting Natuur & Milieu, Greenpeace en de Vogelbescherming. Zij onderbouwden hun verzoek met een verwijzing naar de risico's die deze middelen zouden kunnen hebben voor vogels en bijen, aldus het Ctgb.
De vraag van de maatschappelijke organisaties dateert van juli 2015. 'De afhandeling duurde relatief lang doordat het verweven was met verschillende andere verzoeken en beroepen van deze en andere organisaties', meldt het college.
Risico's
Het Ctgb wijst het verzoek af omdat het geen nieuwe gegevens bevat. 'Op dit moment zijn er ook geen andere gegevens die aanleiding zijn om in de bestaande toelatingen in te grijpen', voegt het college eraan toe. Het Ctgb heeft eind 2016 de bestaande toelatingen al ingeperkt naar aanleiding van de risico's voor bijen.
Op Europees niveau loopt een traject voor herbeoordeling van de stoffen thiamethoxam en thiacloprid. Besluiten daarover worden op zijn vroegst eind 2017 verwacht. Het Ctgb wacht dit Europees oordeel af.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 6R 155 trekker (WOL) #64181
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
-
Donderdag16° / 10°40 %












