Premiumkaas 2,5 keer duurder dan huismerk
De Nederlandse kaaskoper betaalt gemiddeld 2,5 keer zoveel voor premiumkaas dan voor het huismerk. Dat blijkt uit onderzoek van Simon-Kucher & Partners.
In de supermarkt kan het verschil in kaasprijzen oplopen tot 22 procent binnen hetzelfde merk. De kaaskoper accepteert dat belegen kaas een hogere prijs heeft omdat deze kaas een langere rijpingstijd kent.
Dat geldt ook voor kaas met lagere vetpercentages, omdat de klant dit ziet als de 'gezonde variant'. Niet alle merken spelen voldoende in op deze waardeperceptie. Hier kan de consument zijn voordeel mee doen, blijkt uit het onderzoek.
Supermarktprijzen
Zo variëren supermarktprijzen voor belegen kaas van 14 procent hoger tot 1 procent lager dan de jong belegen variant van hetzelfde merk. Ook binnen hetzelfde producttype verschillen de kaasprijzen sterk van elkaar.
Een voorbeeld is de prijs van een stuk belegen 48+ kaas. Die loopt uiteen van 3 euro per blok voor een prijsvechter tot 7,50 euro per blok voor een premiumkaas. De prijzen van de blokvariant variëren tot 156 procent. De voorgesneden plakken zijn meer prijsvast: deze variëren tot 47 procent voor hetzelfde product.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz-Fahr DX110 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Maandag15° / 8°60 %
-
Dinsdag15° / 7°85 %
-
Woensdag17° / 11°85 %
















