Twee arrestaties voor mestfraude
De politie in Friesland heeft maandag twee personen aangehouden op verdenking van fraude met meststoffen. De arrestaties volgen op een al langer lopende onderzoek die het milieuteam van de politie in Noord-Nederland samen met de NVWA uitvoert.
De arrestanten zijn een 32-jarige man uit de gemeente Littenseradiel en een 55-jarige man uit de gemeente Tytsjerksteradiel. Bij de twee werd eerder dit jaar al huiszoekingen verricht. Daarbij werden computers en administratie in beslag genomen. Het onderzoek richt zich op de jaren 2014 en 2015. Nader onderzoek heeft er toe geleid dat er genoeg verdenkingen waren voor de aanhoudingen, meldt de politie.
De arrestanten worden verdacht van valsheid in geschrifte met valse Vervoersbewijzen Dierlijke Meststoffen en valse meldingen bij de RVO. De zouden als intermediair hebben opgetreden en boeren hebben geholpen met fictieve mestafvoer en fictief grondgebruik.
Naheffing
De mest van betrokken boeren ging hierdoor op papier naar derde partijen, maar werd in werkelijkheid op hun eigen grond uitgereden. Een deel van deze melkveehouders is eveneens verdachte. Zij kunnen naar verwachting een hoge naheffing van de RVO tegemoet zien.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5105M trekker (HIL) #784368
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #782477
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 2°0 %















