Eerste zak mout voor glutenvrij sorghumbier
Mouterij De Swaen in Kloosterzande leverde vorige week de eerste zak mout gemaakt van sorghum.

Namens de mouterij overhandigde Riet Scheire de zak mout aan Martijn Stevens, de projectleider sorghum van het Centrum voor Innovatief Vakmanschap (CIV) Biobased Economy.
De mout is voldoende voor de productie van 125 liter glutenvrij sorghumbier waarvan de eerste proeverij rond Pinksteren gaat plaatsvinden, meldt Stevens.
Haalbaarheid
De sorghum gebruikt voor de productie van de mout bij De Swaen is geteeld voor de haalbaarheidsstudie van CIV. Daarvoor is in 2015 getest in hoeverre de teelt van sorghum mogelijk is onder Nederlandse omstandigheden.
Komend jaar wordt de studie opgeschaald om de economische haalbaarheid van sorghum te beoordelen. Doel is om voor de productie van mout komend jaar 150 ton sorghumgraan te verwerken. Daarmee is een areaal gemoeid van ongeveer 30 hectare sorghum.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692669
Gebruikt, € 3.950
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %